„Sportowa reedukacja PZU”

17 lipca 2020

Brak polityki klimatycznej PZU budzi coraz większy sprzeciw społeczeństwa. Młodzi ludzie z Extinction Rebellion Warszawa wyrazili swój sprzeciw wobec działań największego w Polsce ubezpieczyciela podczas wydarzenia „Sportowa reedukacja PZU” 

„Bezbrzeżny podziw dla PZU, największego narodowego ubezpieczyciela, sprawia, że każdego dnia budzimy się z uśmiechem na ustach. Jednak ten uśmiech zmienia się w grymas smutku i bólu, gdy przypominamy sobie, że PZU wciąż ubezpiecza węgiel i elektrownie węglowe w Polsce! Dlatego wspólnie przeprowadzimy zajęcia sportowe ze stretchingu, by pomóc PZU się uelastycznić!”

PZU jest ostatnim w UE ubezpieczycielem, który nadal nie wyklucza ubezpieczania nowych projektów węglowych! Wciąż ubezpiecza funkcjonujące kopalnie i elektrownie węglowe (w tym Bełchatów – największe w Europie źródło emisji #CO2), a także nowe inwestycje węglowe!

Choć władze PZU wciąż ignorują kryzys klimatyczny, pozostając daleko w tyle za europejskimi instytucjami finansowymi, presja rośnie!

Powrót do Aktualności