Lloyd’s of London a PZU

18 września 2020

Lloyd’s of London jest jedynym dużym europejskim rynkiem ubezpieczeniowym, który nie zobowiązał się do wycofania ubezpieczenia żadnych projektów związanych z paliwami kopalnymi. Lloyd’s kontroluje 23% rynku ubezpieczeń dla nowych projektów energetycznych.

„Wyspecjalizowani ubezpieczyciele z rynku Lloyd’s są dumni z tego, że ubezpieczają to, czego nikt inny nie chce lub nie potrafi ubezpieczyć – od nóg piłkarzy, po niszczące klimat projekty, których inni ubezpieczyciele nie mają odwagi dotknąć” – pisze Lindsay Keenan

LLoyd’s ubezpiecza m.in. rurociąg Trans Mountain w Kanadzie, przecinający terytoria rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. A także kontrowersyjną kopalnię węgla kamiennego Carmichael w Australii, która może doprowadzić do uszkodzenia Wielkiej Rafy Koralowej. Lloyd’s of London jest też obecnie głównym źródłem reasekuracji  PZU, która ubezpiecza polski sektor węglowy (w tym #Turów i #Bełchatów).

„Nadszedł czas, aby Lloyd’s zaangażował się w szczerą rozmowę na temat swojej polityki, zakończył ubezpieczenia i inwestycje w projekty i firmy związane z paliwami kopalnymi niezgodne z porozumieniem paryskim – i przestał chować głowę w piasek”.

https://rozwojtak-odkrywkinie.pl/wiadomosci/item/528-lloyd-s-of-london-sabotuje-swiatowe-dzialania-klimatyczne?fbclid=IwAR1wd7aWBnHXarXXArVJjU9FMlnr-9akN0v4zHEkq_n60R1kenq29aqWA_M

Powrót do Aktualności