Maraton PZU

26 września 2020

Sponsorowanie biegu i jednoczesne trucie zawodników i zawodniczek to bezczelność!

Grupa PZU jest firmą w największy sposób zaangażowaną w ubezpiecznie polskiego sektora węglowego. To ostatnia firma ubezpieczająca węgiel w Europie! Ubezpiecza kopalnie, których wydobycie wynosi w sumie ponad 85% całkowitego krajowego wydobycia węgla kamiennego i brunatnego. Z kolei ubezpieczane przez PZU elektrownie, w tym największy truciciel Europy – elektrownia Bełchatów – generują ponad 50% całkowitej mocy w polskim systemie elektroenergetycznym.

Dlatego byłyśmy_liśmy przy starcie warszawskiego maratonu sponsorowanego przez PZU, żeby dopingować zawodniczki i zawodników oraz uświadamiać ich i wszystkich, jaki jest #czarnysekretpzu.

Pod tym hasztagiem przeprowadziłyśmy_liśmy już kilka akcji i będziemy kontynuować tę presję aż do skutku! Mamy w planach akcje performatywne, edukacyjne (żeby postawić pod znakiem zapytania dobrą renomę PZU), a także akcje bardziej bezpośredniego nacisku.

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26342090,protest-przeciwko-pzu-podczas-maratonu-warszawskiego-nie-dokladajcie.html?fbclid=IwAR26N3AeywR-L8bJwKwZRX6FdizRUUz3dVe2G1Da0mIjQkx_PnkNWiWnZvE

Powrót do Aktualności